Jak se k nám dostanete

Autem

Z Brna je nejjednodušší popojet po dálnici směrem na Prahu a odbočit na Rosice u Brna. Silnice 23, na kterou se v Rosicích napojíte, vede až do Telče.

Z Jihlavy se jede po trošku horší cestě, než je zmiňovaná 23. Na silnici číslo 602 se kousek za Jihlavou napojuje silnice číslo 406, která vede přes Kostelec a Třešť přímo do Telče.

Pokud jedete od Prahy, odbočte z dálnice D1 u Humpolce na Pelhřimov, odkud vede silnice 112, která míří přímo do Telče.

Parkovací místa jsou k dispozici na náměstí a v některých přilehlých ulicích.

Vlakem

Zastávka Telč leží na trase 227, která vede z Kostelce u Jihlavy do Slavonic. Výchozím bodem pro cestu do Telče je tedy Kostelec, který se nachází na trati 225 mezi Přibyslaví, dobře dostupnou i rychlíky na jižní trase Praha – Brno, které jezdí několikrát denně, a Veselím nad Lužnicí.

Nádraží se nachází nedaleko centra a není problém do něj dojít pěšky.

Autobusem

Do Telče jezdí mnoho regionálních autobusových linek a také denní spoje z Brna a Prahy. Pro přesedání je vhodná Jihlava, která náleží do rozsahu zmíněných regionálních spojů.

Na kole

Okolí Telče je jako stvořené pro cykloturistiku. Samotným městem prochází Česko-moravská cyklotrasa, vedoucí mimo jiné přes Třešť, Dačice a Slavonice. Pokud se na ní napojíte, nemůžete Telč minout. Okolím se navíc proplétá neuvěřitelné množství menších cyklostezek, jako stvořených pro kratší výlet.

Jste zde: Jak se k nám dostaneteMěsto Telč: Jak se k nám dostanete
Apartmá Chornitzerův dům
Cena od: 650 Kč os./noc
Penzion U Kamenné zídky
Cena od: 450 Kč os./noc
Hotel Antoň
Cena od: 500 Kč os./noc
Penzion U Šeniglů
Cena od: 500 Kč os./noc
Přidat hotel
Víte že…

Víte, že Nižbor kousek od Prahy proslul nálezem skutečného pokladu? Roku 1877 zde jistý Libor Lebr nalezl prastarý kožený vak plný zlatých mincí.